تبلیغات
وبلاگ دکتر حسین اسماعیلی - روشهای کاشت موی طبیعی (پیوند مو) به FIT ، FUT و روش ترکیبی (FUT +FIT )

کاشت موی طبیعی (پیوند مو) به روش ترکیبی FUT+FIT

  تجربه دکتر حسین اسماعیلی نشان می دهد که در طاسی های وسیع ترکیب دو روش FUT,FIT در یک یا دو روز متوالی باعث افزایش تعداد گرافت ودرنتیجه پوشاندن منطقه وسیعی از طاسی می گردد .

   

  كاشت موی طبیعی بروش جراحی استاندارد ( FUT )

  دكتر حسین اسماعیلی  با بكارگیری بهترین تكنیك های جراحی موهای ریخته شده را با موهای طبیعی و در حال رشدخود فرد جایگزین كرده و خط موی (Hairline ) جدیدی را برای او طراحی می كند. خوشبختانه موهای جدید نیاز به مراقبت دارویی و غیر دارویی خاصی نداشته و مادام العمر رشد خواهد كرد. این مو ها را باید مانند موهای دیگر شست، حالت داد و كوتاه كرد.

  دكتر حسین اسماعیلی  عمل كاشت موی طبیعی را با چنان ظرافتی انجام می دهد ، كه حتی آرایشگران مجرب نیز متوجه كاشته شدن موها در سر بیماران نمی شوند.

  کاشت موی طبیعی در اتاق عمل مجهز کلینیک  و با بیحسی موضعی انجام میگیرد. بیمار در طول عمل بیدار بوده و در اثر تزریق داروی آرامبخش احساس آرامش لذتبخشی دارد .

  غالبا قبل از عمل نیازی به كوتاه كردن همه موهای سر نمی باشد و فقط موهای منطقه كاشت كوتاه خواهد شد .

  درابتدای عمل دكتر حسین اسماعیلی  یك نوار باریك بطولcm 30 و بعرض 1.2 cm از پوست مودار پشت و طرفین سر (منطقه دهنده) بیماررا با جراحی برمی دارد.

  (منطقه دهنده مو(بانك مو

  نوار پوستی از پشت سربرداشته شده است

  در پایان این مرحله، ناحیه دهنده توسط بخیه ترمیم میشود. بخیه ها معمولا قابل جذب بوده ودر صورت نیاز بعد از دو هفته كشیده میشود.

  ناحیه دهنده توسط بخیه ترمیم میشود

   

  خط عمل براحتی توسط موهای شخص پوشیده میشود

  سپس حسین اسماعیلی  و چند تن از زبده ترین دستیاران اتاق عمل با استفاده از میكروسكوپ های اختصاصی، نوار پوستی برداشته شده را به قطعات بسیار كوچك تقسیم میكنند. هر قطعه كوچك را گرافت ( graft ) می نامند. هر یك  از گرافت ها حاوی یك الی 4 تار مو ( follicular unit graft ) و یا حاوی 3-6 تار مو ( multi-follicular unit graft )خواهد بود. 

  سپس با در نظر گرفتن سن بیمار و با توجه به عكس های قدیمی او ، خط مو ی جدیدی با توافق بیمار  طراحی میشود. همیشه ظریف ترین گرافت هادر محل خط مو كاشته می شود. گرافت های تهیه شده با دقت در مناطق طاس و كم پشت (ناحیه گیرنده ) پوست سر و به موازات موهای سربیمار كاشته میشود. محل كاشته شدن هر یك از گرافت ها در پوست سر بسیار كوچك و كم عمق بوده و به اندازه سوراخ سطحی ناشی از فرورفتن یك سوزن در پوست میباشد.گرافت ها یك به یك در این سوراخ ها كاشته میشود.این عمل نیاز به تجربه و دانش زیادی دارد.

  گرافت ها قبل از كاشت شمارش شده و در ظروف شیشه ای چیده می شود  

  در گذشته اندازه گرافت ها بزرگ بوده وموهای كاشته شده نمای عروسكی غیر طبیعی پیدا میكرد ولی امروزه موهای كاشته شده كاملا طبیعی بنظر می رسد. 

  گرافت های كوچك به موازات موهای سربیمار با دقت در منطقه طاس و كم پشت (ناحیه گیرنده )پوست سر كاشته میشود.

  میکروگرافت ها و مینی گرافت ها بسیار طریف هستند

   

  در پایان عمل دكتر مكرمی وضعیت قرار گرفتن گرافت ها را چك كرده ودستور پانسمان سر بیمار را خواهد داد. معمولا پانسمان  بعد از دو روز باز خواهد شد . در برخی موارد میتوان از پانسمان صرف نظر كرد زیرا گرافت ها بخوبی در جای خود محكم شده اند.

  سر تا دو روز در پانسمان خواهد بود

  عمل كاشت موی طبیعی معمولا 4-8 ساعت طول كشیده و در این مدت بیمار بهیجوجه درد و ناراحتی احساس نخواهد كرد .

  جدیدترین دستكاه های استریل كننده

   

  تعداد جلسه های مورد نیاز برای كاشت مو در مردان

  تعداد جلسات كاشت موی طبیعی در هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا بسته به وسعت و شدت طاسی در منطقه گیرنده وتراكم موها در منطقه دهنده ، 1-2 جلسه كاشت مو لازم خواهد بود فاصله جلسات كاشت مو از یك ماه تا یكسال متغیر است.

  معمولا حداكثر تعداد گرافت هایی كه در یك جلسه كاشته می شود ، حدوداً 1500 تا 4000 گرافت می باشد كه از این تعداد حدود ، 4000 تا 12000 تار مو رشد خواهد كرد .

  یک جلسه ترکیبی

  یک جلسه

  یک جلسه

  دوجلسه

  یک جلسه ترکیبی

  یک جلسه ترکیبی

   

  عوارض عمل کاشت موی طبیعی

   

  كاشت موی طبیعی جزو عمل های جراحی بسیار ایمن محسوب میشود . امروزه با پیشرف تكنیك های جراحی بیماران دكتر مكرمی با عوارض ناخوشایندی مانند تورم پلكها و كبودی زیر چشمها ، بعد از عمل روبرو نمی شوند . عفونت چه در محل دهنده و چه در محل گیرنده فوق العاده نادر است.

  معمولا محل كاشته شدن گرافت ها دردناك نیست. ممكن است مختصری التهاب در محل كاشت وجود داشته باشد كه بكمك كمپرس گرم برطرف میشود.

  ممكن است درناحیه دهنده در پشت سر یكی دو روز احساس كشیده شدن پوست وجودداشته باشد كه براحتی با مصرف مسكن های معمولی برطرف خواهد شد. بعد از عمل اغلب بیماران در محل دهنده پشت سر احساس كرختی و بیحسی میكنند كه بتدریج ظرف چند ماه برطرف خواهد شد. جوشگاه محل دهنده بسیار باریك بوده و براحتی توسط موهای شخص پوشیده میشود.

   

  روش غیرجراحی FIT و یا FUE در كاشت مو

   

  درروش FITکه به روش بدون برش و بدون بخیه معروف است با استفاده از قلم مخصوصی فولیکول ها مستقیما یک به یک از پوست پشت سر برداشته می شود. طبیعتا دیگر نیازی به میکروسکوپ ویا گروه جراحی برای تفکیک ریشه هاهم نیست. تفاوت FITبا FUTفقط در نحوه برداشت موها از دور سر است وگرنه نحوه ترمیم وکاشت در هردو روش یکسان است.

  قبل از FITباید موهای سر كاملا كوتاه شده باشد. پس از برقراری بیحسی موضعی ، توسط وسیله استوانه ای كوچكی به قطر 1 میلیمتر كه پانچ ( Punch) نام دارد ، موها بصورت گرافت های مجزا یك به یك از پوست پشت سر خارج شده و در مناطق كم پشت كاشته می شود. افراد مناسب برای FITکدامند؟ ۱-اگرفرد به هر دلیلی تمایل به برش جراحی و بخیه نداشته باشد. ۲-اگر به خاطر سفت بودن پوست سر امکان برداشتن نوار پوستی(FUT )وجود نداشته باشد. ۳-اگر بیمار روز قبل FUT کرده و روز بعد برای عمل ترکیبی مراجعه کند.

  محاسن FIT:

  حسن این روش آن است که از برش جراحی، بخیه زدن و بخیه کشیدن استفاده نمی شود و خط بخیه درپشت سرباقی نمی ماند

  معایب FIT :

  1-برداشتن تعداد زیادی از موهای پشت سر باعث كم پشتی آن منطقه خواهد شد.

  2-  درصد کمی از موها در زمان خارج شدن از زیر پوست، با فشار پانچ از ناحیه ریشه آسیب دیده و پس از كاشت رشد نمی كنند.

  پیوند موهای بدن به سر BHT

  در این روش موها از مناطق پرموی بدن (زیر بغل ، سینه و ...) بصورت گرافت های مجزا خارج شده و در مناطق كم پشت سركاشته میشود . این روش علیرغم جالب بنظر رسیدن آن اصلا جواب نمی دهد. زیرا بیش از 50درصد موها ی كاشته شده هرگز رشد نخواهند كرد . مابقی نیز بتدریج كیفیت خود را از دست داده و كركی خواهند شد. موهای بدن بهیجوجه جایگزین مناسبی برای موهای سر نیستند.

  كاشت موهای مصنوعی( artificial hair implant)

  امروزه كیفیت  موهای مصنوعی آنقدر بهتر شده است كه تشخیص موی مصنوعی از موی طبیعی آسان نیست. عیب اصلی این موها آن است كه بتدریج ظرف 3-36 ماه خود بخود از پوست سركنده میشوند بطوریكه لازم است هر سال عمل جراحی تكمیلی بر روی شخص تكرار شود.درمراكز معتبر دنیا كاشت موهای مصنوعی بخاطر عوارض متعدد آن از جمله عفونت پوست سر منسوخ شده است.

  افراد مناسب برای عمل کاشت موی طبیعی

  عمل جراحی كاشت موی طبیعی تنها راه حل موفقیت آمیز و دائمی در درمان كم مویی و طاسی می باشد. صرف نظر از موارد استثنا این عمل برای هر مرد یا زنی كه ریزش مو دارد و از كم مویی وطاسی دائمی رنج میبرد مناسب است. مانند:

  • مردان با ریزش موی مردانه
  • زنان با ریزش موی زنانه
  • مردان و زنانی كه تمایل دارند شكل ومكان خط موی جلوی سرخود را تغییر دهند.
  • بیماری های پوستی و صدماتی كه منجر به از بین رفتن دائمی مو ها شده باشد.
  • افرادی كه ابرو مژه ریش و سبیل ندارند و یا می خواهند آنرا پرپشت تر كنند.

  سن مناسب برای کاشت موی طبیعی  

  چون ریزش مو پدیده ای تدریجی و ادامه دار است، دكتر مكرمی كاشت مو را قبل از سن 20 سالگی توصیه نمی كند. بیماران می توانند بعد از سن 20 سالگی هر وقت كه بخواهند درخواست كاشت مو بكنند.  اكثرا اولین جلسه كاشت مو زمانی انجام میشود كه بیمار بطور كامل طاس نشده است در نتیجه موهای كاشته شده در كنار موهای موجود ظاهر پرپشت تری ایجاد خواهد كرد.

  توصیه میشود در اولین مراجعه به پزشک درمان دارویی نیز شروع شود. درمان دارویی باعث كاهش شدت ریزش مو و یا پیشگیری كامل از آن میشود.


برچسب ها: کاشت مو ، کاشت موی ترکیبی ، FIT ، FUT ، FUE ،

How do I stretch my Achilles tendon?
یکشنبه 1396/05/15 01:06 ق.ظ
Yes! Finally something about What is a heel
lift?.
http://madeline4kerr57.jimdo.com/
دوشنبه 1396/05/9 02:32 ق.ظ
Everything is very open with a really clear explanation of the challenges.
It was truly informative. Your website is useful. Thanks for sharing!
std testing at home
شنبه 1396/04/3 01:08 ق.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آیا واقعا
نشستن درست با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه تنها
برای کوتاه در حالی که. من هنوز کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و یک ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی شکاف.
که شما که می توانید انجام من خواهد مطمئنا بود تحت تاثیر قرار داد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر